Jdi na obsah Jdi na menu

Letní aktivity

KOLO

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes celé Krušné hory vine cyklistická Krušnohorská magistrála. Provede vás celým pohořím z úplného západu republiky z Chebu, až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší i cyklisty. Kromě malebné přírody vám magistrála nabídne mnoho přírodních a technických zajímavostí, jako jsou např. Vlčí jámy nebo Blatenský příkop a známé i méně prozkoumané horské obce a městečka s muzei a místními památkami. K zastavení a občerstvení přímo vybízí hospůdky, restaurace a penziony s různými specialitami.

 

PĚŠKY

Stezka podkrušnohorských pověstí na Plešivci vede lesem naPlešivci do světa vyřezávaných postaviček z krušnohorských pověstí. Trasa je dlouhá 0,5 km. Doporučujeme spojit s návštěvou rozhledny v hotelu Plešivec a areálu Plešivec s lanovým parkem, obří houpačkou, trampolínou a dalšími atrakcemi.

Naučná stezka Alexandra Wüsta je zaměřená na historii, geologii, hornictví. Ilustruje také příběhy lidí z Abertam i okolí podle knihy „25 veselých historek z Abertam“, je dlouhá 3 km.

Horská naučná stezka Hřebečná – Ryžovna začíná cca 800 m od náměstí v směrem na Plešivec a končí u lomu na Hřebečné. Je dlouhá necelé 4 km.

KOUPÁNÍ

V horkých letních dnech využijete koupaliště v Ostrově, rybník Michal u Sokolova, nebo koupaliště Rolava v Karlových Varech. Za návštěvu stojí také aquacentrum v Klášterci nad Ohří. Aquacentrum Agricola JÁCHYMOV nabízí kromě aqaparku skvělý saunový svět v podzemí.

Rybařit lze u Děpoltovicekého rybníka směrem na Nejdek či Velkého rybníka v Merklíně.

V houbařské sezóně nepůjdete z lesa s prázdnou!!

 

Více na http://www.krusnohorsky.cz